دوشنبه , شهریور ۳۱ ۱۳۹۹
مقالات تصادفی :
خانه / آیورودا / رفع چین و چروک ها با درمان های خانگی
رفع چین و چروک ها با درمان های خانگی
رفع چین و چروک ها با درمان های خانگی

رفع چین و چروک ها با درمان های خانگی

چین و چروک ها
متاسفانه چین و چروک ها بخشی از روند افزایش سن هستند. هرچه سن مان بالاتر می رود پوست مان نازک تر، خشک تر و دارای کشسانی کم تری می شود که باعث می شود در مقابل آسیب ها نتواند به خوبی از خود محافظت نماید. کلاژن و لاستین موجود در پوست طی زمان کاهش می یابد و ضعیف می شود و منجر به پیدایش خطوط و چین و چروک هایی روی پوست می شود. چند عامل رایج در ایجاد چین و چروک ها شامل سیگار کشیدن، آلودگی، استرس، زیاد در معرض آفتاب بوئن و مصرف داروها می شود.

درمان های خانگی برای از بین بردن چین و چروک ها
تعدادی درمان خانگی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید ظاهر شدن خطوط و چین ها را کاهش دهید. سفیده تخم مرغ در رفع چروک ها موثر است. سفیده تخم مرغ را روی چین و چروک ها بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید. ترکیبی از دو قاشق چایخوری ماست معمولی، نصف قاشق چایخوری آب لیمو، نصف قاشق چایخوری عسل و روغن موجود در یک کپسول ویتامین ای درست کنید. این ترکیب را روی چروک ها بگذارید و بعد از ۲۰ دقیقه بشویید. استفاده مرتب از روغن نارگیل و روغن کرچک در کاهش چین و چروک ها تاثیر قابل ملاحظه ای دارد.

چطور از شر چین و چروک ها خلاص شویم
۲ قاشق غذاخوری آب جو را با ۱ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری سیاه دانه مخلوط کنید. این معجون را ۳ یا ۴ روز کنار بگذارید، بعد از آن مایع حاصل شده را صاف کنید و در یک بطری بریزید. این محلول می تواند به طور روزانه به عنوان یک تونر یا پاک سازی کننده روی پوست قرار گیرد و روی چروک ها تاثیر بگذارد. همچنین می توانید آب سیب و آناناس را روزانه روی نقاط مورد نظر پوست بمالید. این کار به رفع خطوط ریز کمک می کند. حتما روزانه با استفاده از مقدار کافی آب به رطوبت داشتن همیشگی پوست تان کمک کنید. سبزیجات و میوه های سبز حتما باید در رژیم غذایی تان قرار گیرد زیرا ترکیبات آنها به بهبود کلی بافت پوست کمک می کند.

مطلب اختصاصی یوگا برتر
تهیه و ترجمه: محبوبه پروانه

مطلب پیشنهادی

فواید باور نکردنی یوگا‎

فواید باور نکردنی یوگا‎

بعضی از اشخاص از یوگا برای آرامش اعصاب و آرامش استفاده می کنند ولی حقیقت …